Madinga ar ir naudinga?

Gyvename laikais, kuomet norint įsigyti kosmetikos nebūtina eiti į specializuotas kosmetikos parduotuves – jos galima įsigyti ir maisto prekių, ir drabužių (pavyzdžiui, H&M, Primark) parduotuvėse. Visgi pastarosiose kosmetikos prekių kokybė – abejotina. Pastebima, kad prekių lentynose vis daugėja natūralių, ekologiškų kosmetikos prekių, kurių populiarumas tik auga. Ekologija, natūralūs maisto produktai, natūrali kosmetika – žmonės vis dažniau rūpinasi tuo, kokiais produktais puoselėja kūno odą, kuo maitina kūną. Natūralios ir ekologiškos kosmetikos pasirinkimą lemia vartotojų noras ne tik apsisaugoti nuo cheminių produktų neigiamo poveikio, bet ir tausoti gamtą bei sumažinti žalingą poveikį aplinkai.

Didelė pasiūla

Didėjant paklausai, didėja ir pasiūla – tai vienas iš mikroekonomikos dėsnių, aiškiai apibūdinantis šiandienos situaciją natūralios ir ekologiškos kosmetikos rinkoje. Rinkoje pasirodo vis naujų prekinių ženklų ar jau lyderių pozicijas užėmusių kosmetikos gamintojų natūralios ir ekologiškos kosmetikos linijos. Tokios kosmetikos galima įsigyti ne tik specializuotose, bet ir visuose prekybos centruose, kad būtų pasiekiama kiekvienam vartotojui. Naudoti tokią kosmetiką jau tapo madinga ir netgi prestižo reikalu, nes tokių pastarųjų produktų kaina didesnė nei cheminės sudėties kosmetikos prekių.

Ekologiška ir natūrali kosmetika gydo odą ir saugo gamtą

Sintetinė kosmetika gaminama taip, kad būtų maloni tepti ir skaniai kvepėtų, nepasireikštų akivaizdžiai kenksmingas poveikis odai, o kaina – būtų prieinama daugeliui vartotojų. Tačiau tikrasis jos poveikis tiek odai, tiek organizmui pajaučiamas gerokai vėliau. Kai tuo tarpu sintetinė kosmetika gaminama su tikslu patikti, natūrali ir ekologiška kosmetika gaminama siekiant išvengti neigiamo poveikio sveikatai ir skatinti odą pačią efektyviai funkcionuoti – išlaikyti drėgmę, reguliuoti sebumo išskyrimą ar lėtinti senėjimo procesą. Taip pat natūralios ir ekologiškos kosmetikos sudėtyje nėra sintetinių dažiklių ar kvapiklių, kurie pripažinti galimai toksiškais ir darantys žalą aplinkai. Natūralios, ekologiškos kosmetikos sudėtyje esančios biologiškai saugios, natūralios medžiagos iš gamtos ne tik atlieka pagrindinę savo funkciją – šveičia odą ir plauna plaukus, bet ir drėkina, maitina juos naudingomis medžiagomis, suteikia elastingumo, tvirtumo. Ekologiška kosmetika iš esmės tinka visiems, jei pasirenkama atsižvelgiant į odos ar plaukų tipą.

Natūralios ir ekologiškos kosmetikos rekomenduojama ieškoti specializuotose parduotuvėse, pavyzdžiui, elektroninėje parduotuvėje feelwell.lt – būsite ramūs, jog nepadarysite žalos savo sveikatai bei įsigijote biologiškai saugų produktą.